Cinnah Cad. No : 59/2Çankaya, ANKARA
Telefon03124425845
Muayenehane Cep No05373280016

Hormonlar, vücudumuzdaki üreme, metabolizma, büyüme ve gelişme gibi aktiviteleri ve dahi çevremize verdiğimiz tepkileri kontrol eder; vücut fonksiyonlarımız için gereken enerji ve besini sağlamaya yardımcı olur. İç salgı bezleri ise hormon sentez ve salgısı yapan organlarımızdır.

İç salgı bezlerinin oluşturduğu sisteme endokrin sistem adı verilir ve vücudun iç salgı bezlerinin, operasyon gerektiren bazı hastalıklarında uygulanan cerrahi müdahaleler ise endokrin cerrahinin konusudur.

Tiroid bezi hastalıkları (nodüler guatr, zehirli guatr, tiroid kanseri vb.), paratiroid bezi hastalıkları (tek bir bezde adenom, bütün bezlerde büyüme-hiperplazi vb.), boyun lenf bezi (lenf nodu) diseksiyonları ve adrenal (böbrek üstü) bezi hastalıkları, sıklıkla görülen iç salgı bezi hastalıklarıdır.

Endokrin cerrahide son yıllarda, ulusal ve uluslararası alanda yaşanan önemli değişimler sonucunda, organa özgü cerrahi oldukça gelişmiştir. Günümüz endokrin cerrahları, artık daha dar kapsamlı, ancak daha derin bir sorumluluk alanı oluşturarak çalışmaktadır. Ben de bu yaklaşımdan hareketle, 1994 yılından bu yana, mesleki birikim ve tecrübemi özellikle tiroid ve paratiroid cerrahiyi kapsayan boyun endokrin cerrahi üzerinde yoğunlaştırmış bulunmaktayım. Tiroid ve paratiroid cerrahi ile ilgili sorularınızın cevaplarını; okumak isterseniz blog menüsünden, izlemek isterseniz video blog menüsünde bulabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim..